Михаил Щапов

Переваги роз’яснять у рамках спеціальної інформаційно-роз’яснювальної роботи, план якої Мінкомзв’язку розробить у грудні. А про недоліки системи розповів депутат Державної Думи ФС РФ Михаил Щапов депутат госдумы от Иркутской области:
«Перевірте свій телевізор. Потрібно, щоб він міг отримувати дециметровий цифровий сигнал стандарту DVB-T2. Також знадобиться дециметрова антена.
Якщо ваш приймач не може приймати цифровий сигнал, то вам доведеться купити спеціальну цифрову приставку. Поки допомогу в придбанні такого приладу передбачається надавати тільки соціально-незахищеним групам населення і за рахунок регіонального бюджету. Між тим, за даними експертів, до 30% приймачів в країні не можуть приймати цифровий сигнал. Так що ризик опинитися в їх числі цілком реальний. Перехід повинен завершитися 10 червня 2019 року. Як зазвичай всі рішення приймають на федеральному рівні, а платити повинні за це регіони і громадяни.
Вважаю такий підхід невірним. Рішення приймається федеральним центром, значить і витрати повинні лежати на федеральному бюджеті. Термін переходу повинен бути не чотири місяці як зараз зазначено (з 11 лютого по 10 червня 2019 року), а мінімум 5 років. Щоб більшість людей перейшло на новий формат, просто купуючи новий телевізор. А так і нас, громадян країни, і регіональне керівництво знову не питають і ставлять перед фактом, що знову доведеться за щось платити». Про це повідомляє Рамблер.