Измерение загрязнения воздуха

Те, про що в Запоріжжі говорили давно, багато і голосно – сталося! Депутати Запорізької міської ради проголосували за фінансування у розмірі 6 мільйонів гривень для пересувної екологічної лабораторії.
30 серпня. А депутати обласної ради прийняли аналогічне рішення ще 27 липня. Гроші з міського бюджету стануть, таким чином, субвенцією державного бюджету. Ми розповімо про измерение загрязнения воздуха.

Виходить, що обласна та міська громади оплачують эколабораторию «складчину». І це саме «вскладчину» закономірно породжує питання: «А що ж далі? Хто буде проводити тендер? Яке саме обладнання буде закуповувати? На чиєму балансі, зрештою, воно буде?». Виявилося, що навіть багато депутатів обласної та міської ради цього не знають, пише газета МИТЬ.

Однак, вдалося з’ясувати, що передбачається передати повноваження ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Тоді ця установа має сформувати технічне завдання, провести тендер, і займатися моніторингом, а для отримання бюджетних грошей повинен бути відкритий спецрахунок.

Крім безпосередньо закупівлі, є питання щодо подальшого обслуговування лабораторного устаткування. «Я хочу, щоб ви розуміли, що для цього обладнання знадобляться розхідники для регулярного моніторингу повітряного і водного басейну. Для цього потрібні кошти, але я не знаю, чи є вони в області», — поділився з журналістами побоюваннями міський голова Володимир Буряк. При цьому мер упевнений, що «пересувна лабораторія нам потрібна».